Prezent na dzień dziecka

Prezent na dzień dziecka

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a jeśli nadarza się okazja, aby dostać je tylko dlatego, że jest się dzieckiem, to jest to jedna z najlepszych uczuć na świecie. Dlatego jeśli chcesz podarować dziecku najlepszy prezent pod słońcem, warto zainteresować się książkami, które świetnie się sprawdzą w roli dobranego prezentu z księgarni na dzień dziecka. 

Był sobie szczeniak. Molly- W. Bruce Cameron

Bohaterką książki jest urocza i wesoła psina o imieniu Molly. Jej matka była pudlem, a jej ojciec jest wciąż nieznany. Tak więc Molly jest bardzo wyjątkowym mieszańcem, który wyróżnia się małymi rozmiarami, ale o wielkim sercu i silnym charakterze. Poznajemy historię jej życia z punktu widzenia psa. Molly jest jednym z siedmiu szczeniąt, której sierść bardzo różni się od innych psów, z którymi była w kartonie. Suka znana jest ze swojego charakteru, jest odważna i zdeterminowana. Wkrótce okazuje się, że Molly ma do wykonania niezwykle ważną misję. Mała dziewczynka C.J. marzy o szczenięciu takim samym, jakim jest Molly. Niestety, mama dziewczynki bardzo mało czasu poświęca na opiekę nad dzieckiem, nieświadoma jak bardzo jej córka potrzebuje przyjaciela i nie zgadza się na posiadanie szczeniaka w domu. Tak więc Molly musi opiekować się C.J. w absolutnej tajemnicy i pozostać z dziewczyną, szczególnie w trudnych czasach. 

Oto jest Kasia- Mira Jaworczakowa

W jednej chwili urok szczęśliwej codzienności zostaje zburzony i wszystko się zmienia. Ośmioletnia Kasia dobrze się uczy i jest lubiana przez swoich kolegów i koleżanki z klasy. Ma starszego brata, rodziców, którzy zawsze mają dla niej czas, i także zaspokajają każdą jej potrzebę i zachcianki, a jest ich sporo. Dziewczyna była ulubienicą rodziny i nic nie wskazywało na to, by się to zmieniło – do czasu, gdy w domu pojawiła się nowonarodzona siostra Kasi, Agnieszka. Jakby tego było mało, Kasię w szkole też czekają zmiany. Do jej klasy dołącza nowa koleżanka, a Kasia od samego początku jej nie lubi. Cała rodzina skupia się na dziecku, które wymaga stałej opieki, co nie sprzyja dobremu samopoczuciu Kasi. Dziewczyna jest smutna i zła z powodu nowej sytuacji – chce, żeby wszystko było jak dawniej, nienawidzi Agnieszki i jej zdaniem zabrała jej rodziców. Jak Kasia zareaguje na te zmiany? Co zrobił, żeby zwrócić na siebie uwagę?