Książki jako prezent na dzień dziecka

Książki jako prezent na dzień dziecka

Książki jako prezent na dzień dziecka, to świetny pomysł, ponieważ zawierają wszystko, co dzieci kochają. Zabawne historie, ciekawe postacie, oraz kolorowe obrazki, które rozwijają wyobraźnię.

Afryka Kazika- Łukasz Wierzbicki

Pełna intrygujących historii opowieść o przeżyciach podróżnika, dziennikarza i fotografa Kazimierza Nowaka, który zwiedza Afrykę. Oparta na prawdziwych zdarzeniach książka opowiada historię Kazika, który w latach 30. spędził 5 lat swojego życia na ekspedycji rowerowej, pieszej lub na wielbłądach do Algieru z Trypolisu przez przylądek Igielnego. Bohater bada afrykańską kulturę, trafem unikając śmierci, gdy zostanie zaatakowany przez dzikie zwierzęta i omal nie utonął w rzece Kasai. Mimo tych przeciwności zrealizował swoje marzenie i zakończyła wyprawę z sukcesem. Książka, która nigdy nie znudzi młodych czytelników.

Nowe przygody skarpetek- Justyna Bednarek

“Nowe przygody skarpetek” Justyny Bednarek to kolejna część z trzynastu opowieści o trzynastu różnych bohaterach. Z tej publikacji dowiesz się, co dzieje się ze skarpetkami, które nagle gubią się w pralce Małej Be. Zamiast naprawdę się zgubić, rozpoczynają nowe życie pełne przygód. Dowiesz się o historii skarpetek, które stały się pomagierem Henryka – sprzedawcy lemoniady, oraz o tym, jak wędrowali po świecie za zarobione pieniądze. Przeczytasz o następnej odważnej bohaterce, która uratowała chomika przed ogniem. Dowiesz się, jak skarpetki dostają się w kosmos. Co jeszcze będą dla nas przygotowywali ci niesamowici bohaterowie? Świetną fabułę uzupełniają ilustracje Daniela de Latoura, który w błyskotliwy sposób przedstawia skarpetki, nadając każdej skarpetce inną rolę. Ta książka wiele uczy, będąc jednocześnie pełną dowcipu, co zachęci Twoje dzieci do jej przeczytania. Ta książka to świetny pomysł na miłe spędzenie czasu z rodziną. Pełna humoru książka “Nowe przygody skarpetek”, świetnie nadaję się na prezent na dzień dziecka i inne okazje.