Idealny prezent na dzień dziecka dla dziewczynki

Idealny prezent na dzień dziecka dla dziewczynki

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla dziewczynki na dzień dziecka, te książki mogą cię zainteresować. Dzień dziecka jest dobrą okazją, żeby w dziecku rozbudzić ciekawość świata albo odpowiedzieć na pytania, które już się pojawiają. Literatura dla dziewczynek rozwinęła się pod wieloma względami i może zaoferować wiele interesujących tytułów, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżają postacie znanych kobiet, pokazując dziewczynkom, że wszystko jest możliwe.

Opowieści na dobranoc, ale w innej wersji

Warto zwrócić uwagę na książkę “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. To idealna książka na prezent dla młodej dziewczynki, która interesuje się światem. Książka autorstwa Eleny Favilli i Francesci Cavallo zawiera – zgodnie z podtytułem – 100 historii niezwykłych kobiet. Każdej z nich poświęcono osobną opowieść, do tego bogato ilustrowaną. Ta książka jest prezentem, który na pewno rozbudzi ciekawość świata w młodej czytelniczce, a przy okazji w atrakcyjny sposób przedstawi jej różne postaci z historii, o których czasem dużo się nie mówi. Książka ma też kolejne części, autorstwa tych samych pisarek.

Historia kobiet

Kolejna książka zatytułowana jest “Historia kobiet” i może być dobrym prezentem dla dziewczynki, której niestraszna jest historia. Ta książka autorstwa Katarzyny Radziwiłł, z ilustracjami Joanny Czaplewskiej pokazuje pozycję kobiet na przestrzeni dziejów i ich wpływ na te dzieje. To może być odpowiedni wybór dla nieco starszej dziewczynki, zwłaszcza takiej, która zadaje dużo pytań na tematy związane z historią. W tej książce powinna znaleźć odpowiedzi, których szuka.

Historie z całego świata

Ostatnia książka również przybliża postaci kobiet – to książka “Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat”, napisana przez Katherine Halligan. Ta książka to klasyk gatunku – wystarczy spojrzeć na okładkę, by zobaczyć, o kim będzie mowa. Książka jest pięknie ilustrowana i na pewno sprosta wymaganiom pod względem wizualnym, a jeśli chodzi o treść, przekaże wiedzę o świecie, w którym kobiety odegrały ważną rolę.